Вівторок, 23.07.2024, 08:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Вознесенська гімназія "Орієнтир"                   


Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради батькам

     Консультація для батьків

10 підказок як виростити Книжника

Збирайте домашню бібліотеку.

У вашому    будинку повинні бути обов'язково книги, а у дитини - своя особиста бібліотека.

Тримайте бібліотеку відкритою. Дитячі книги повинні бути на полиці, спеціально відведеній для дитини, звідки він міг би їх дістати у будь-який

момент. Дитяча бібліотека може бути невеликою, яка регулярно оновлюється.

Читайте самі. Читання для дитини матиме менший ефект, якщо Ви самі проводите більше часу перед телевізором, ніж за книгою. Будьте прикладом для своєї дитини.

Не припиняйте читати вголос Вашій дитині, навіть коли він вже уміє це робити сам. Читання разом з дитиною робить книгу предметом розмови, обговорення.

Не читайте дитині пасивно. Вводьте літературні персонажі в життя дитини. Хай він їх малює, ліпить, пише їм листи. Чим більше цікавого ви додасте до читання, тим краще.

Вчіться читати спеціально для дитини. Чим більше ви входите "в роль", читаючи книгу, тим краще ваша дитина стежитиме за сюжетом. Говоріть з різними акцентами, різними голосами. Це шоу!

Не бійтеся відійти від тексту. Імпровізуйте! Розпалюйте в дитині інтерес до сюжету, цікавість. Ставлячи питання, Ви допомагаєте дитині встановити зв'язок між його світом і світом книги. Впізнаючи знайомі предмети, питаючи про колір і форму, Ви залучаєте свого малюка в історію, як би роблячи його учасником подій.

Робіть маленькі книжки, авторами яких будете Ви самі і Ваша дитина.

Запишіть дитину до дитячої бібліотеки. У бібліотеці дитина зможе не тільки почитати, але і пограти, подивитися відеофільм, послухати музику, стати актором театру дитячої книги. Вона зможе взяти участь в літературних вечорах, святах, зустрічах з цікавими людьми.

Зробіть читання приємним проведенням часу, і тоді книга стане Вашим добрим помічником у вихованні розумної, розуміючої, доброї та сильної дитини.

Прочитайте разом з дітьми

Толкиен Д.Р.Р. Хоббит или Туда и обратно: Повесть. - Л., 1989. - 252 с: ил.

Жив собі поживав хоббіт Більбо Беггінс у своїй затишній та упорядженій норі, нікого не займав... І раптом заявилися несподівані гості - ватага гномів на чолі з ватажком Торіном Оукеншильдом, а з ними чарівник Гендальф!

Гендальф!... "Історії і пригоди виростали як гриби скрізь, де б він не з'являвся".

Толкиен Дж. P.P. Властелин колец: Трилогия. X.: Фолио, 2003 - 479 с.

Під час своєї подорожі "Туди й назад" Більбо Беггінс, загубивши друзів і снуючи в самоті у похмурих підземних печерах Імлистих Гір, натрапив на мерзотну тварину — Голума, від якого й потрапив до нього чарівний перстень, який робив свого володаря невидимим. Наївний Більбо і не підозрював тоді, що "від персня йдуть темні, згубні чари", і не знав, у який вир подій він затягне не лише Хоббітів, але і все Середземелля...

Толкиен Дж. Сильмариллион: Повести. - М.,1992. - 114 с.

"Сільмарілліон" - це повість "про Стародавні Дні, або про Першу добу Всесвіту". "Сільмарілліон" складається із стародавніх легенд,  які належать тому часу,  коли Моргот перший темний володар, мешкав у Середземеллі,    а    високі    ельфи    вели    боротьбу    за    володіння Сільмаріллами.(Крістофер Толкін).

 

 

А чи знаєте ви, що....

Толкін — прізвище саксонське і походить від німецького "tollkьhn", значення слова «безрозсудний смільчак»

Книги Толкіна видані різними мовами у десятках країн світу, а загальний тираж казки сягає восьмизначної цифри! «Володар перснів» займає п 'яте місце у рейтингу книг, які читають найбільше.

У різних куточках світу створено безліч гуртків "толкіністів", які не лише вивчають творчість Толкіна, а й самовіддано грають у героїв його книг!

В останні роки життя він працював над "Сільмарілліоном" — історією Середземелля з давніх часів, але закінчити її не встиг.

Книга була підготовлена до друку сином Толкіна Крістофером і побачила світ у 1977 році.

На вірші Толкіна композитором Дональдом Сваном був створений нотний цикл "Біжить дорога...

Бібліографія для допитливих

Гопман В. Книги обязаны хорошо кончаться..: [Дж. Толкин] // Толкин Д.Р.Р. Лист работы Мелкина и другие волшебные сказки. - М., 1992 С.297-299.

Автор статті знаходить відповідь на питання, що ж таке "Володар перснів"? "Міфопоетика, моральна алегорія, філософська притча? Все разом. А ще - пригодницька проза, сучасний лицарський роман, історичні хроніки казкової країни..."

Муравьев В. Сотворение действительности // Толкиен Дж.Р.Р. Хранители: Летопись первая из эпопеи «Властелин Колец». - М.: Дет. Лит., 1982. С.326-334.

"Книга Толкіна має притягальну силу. В ній говориться про те, що важливо для багатьох, вона звернена до усіх нас. Із усіх форм літератури чарівні казки, що до мене, створюють найправдивішу картину життя (Г.К. Честертон)."

Тубельская Г. Толкин Джон Рональд Руэл //Зарубежные детские писатели. Сто имен. - 4.2 - М.: Школьная библиотека, 2005. С. 85-90.

Коротка, але змістовна стаття про життя і творчість письменника. її доповнює список творів, написаних автором та список джерел, використаних у підготовці статті.

Читання Толкіна –це не просто "втеча від дійсності" будь-куди; це спосіб поглянути іншими очима на оточуючий світ, побачити в ньому забуту красу, потаємну святість, глибинну шляхетність і відділити справжнє від підробленого

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Національні дитячі гарячі лінії