Екологічне виховання
В рамках напрямку здійснюється:
- проведення виховних годин , бесід;
- розв’язування кросвордів на екологічну тематику;
- проведення зустрічей весняних птахів;
- конкурси малюнків на екологічну тему;
- виготовлення годівниць, допомога птахам взимку;
- догляд за квітниками, кімнатними рослинами;
- брейн – ринги з біології, хімії, фізики для учнів старших класів.
Співпраця з сільською радою, навчальними закладами освітнього округу сприяють об’єднанню зусиль на захист довкілля: догляд за територією, що примикає до гімназії, прибирання біля «Меморіалу воїнам загиблих під час ІІ світової війни», висаджування та білення дерев, прибирання саду, стадіону, пришкільних клумб. Завдання екологічного виховання реалізуються за допомогою цілеспрямованої роботи в рамках загально шкільних проектів . Щорічно природоохоронній діяльності та трудовому вихованню присвячується місячник «Давайте, друзі, разом природу берегти». Діти приймають участь в обласних та районних акціях, турбуються про збереження та розвиток зеленої зони гімназії.
Важливим завданням у становленні підростаючого покоління педагогічний колектив гімназії вбачає виховання почуття відповідальності за навколишнє середовище як національну та загальнолюдську цінність, розвиток творчої активності щодо охорони рідної природи.
У Всеукраїнському Дні довкілля «Зелений паросток майбутнього» та День оточуючого середовища приймають участь не тільки учні, й вчителі. Учні гімназії є постійними учасниками районних та обласних екологічних конкурсів: «Парки-легені міст і сіл», «День юного натураліста», «Парад квіті», «Плекаємо сад», трудова акція «Кролик», Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів», «Птах року», конкурс малюнків «Зоологічна галерея», «Галерея кімнатних росин», «Знай, люби, бережи.»
В гімназії діє гурток «Юні екологи» під керівництвом Ткаченко С.В.
При плануванні виховної роботи забезпечуються принципи природовідповідності, враховуються вікові особливості учнів.