Субота, 27.04.2024, 14:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Вознесенська гімназія "Орієнтир"                   


Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради учням

Шановні Випускники!
   

    Кожна людина, що починає якусь справу, сподівається на успіх, але досягає його не кожен, а тільки той, у кого є нахили, здібності, талант до даної справи.
Немає нездібних людей, є люди, які займаються не своєю роботою. Тому кожен, хто обирає професію, повинен знати свої здібності, нахили, можливості, переваги, перспективи.
    Якщо Ви зазнаєте труднощів у виборі майбутньої професії, звертайтеся до фахівців із профорієнтації міського й районного центрів зайнятості. 
Вони проведуть для Вас індивідуальне профдіагностичне тестування і за його результатами порекомендують Вам ту сферу професійної діяльності, що максимально відповідає Вашим можливостям - інтересам, здібностям, нахилам, особистісним якостям, і ту професію, що користується попитом на ринку праці.

    У міському й районному центрах зайнятості Ви можете також одержати:
- інформацію про стан ринку праці, потребах підприємств, установ й організацій у кваліфікованих кадрах, перспективах розвитку ринку професій, можливостях професійного росту й відкриття власного бізнесу;
- інформацію про професії й вимоги, які вони пред'являють до людини;
- консультацію про можливі шляхи одержання професії, умови прийому й навчання в професійному й вищому навчальному закладах міста й області;
- консультацію з техніки самостійного пошуку роботи (написання резюме, супровідних листів до роботодавця, спілкування по телефоні під час пошуку роботи, правила поведінки на співбесіді з роботодавцем)

 

Об'єктивні умови та найпоширеніші помилки під час вибору професії.

У психологічній науці накопичено чималий досвід, що допомагає оцінити труднощі, що виникають у процесі професійного самовизначення, усвідомленого вибору професії. Його суть полягає в тому, що вибір професії розглядається як багатоетапний процес прийняття рішення. Тому важливим моментом у виборі професії є аналіз помилок під час обмірковування свого майбутнього. Такий підхід є правомірним, тому що вибір професійного «маршруту» - один з перших самостійних кроків, які вам потрібно буде зробити в житті. Помилка у виборі майбутньої професії є неприпустимою, оскільки її наслідки дають про себе знати протягом всього життя.

Найпоширенішими помилками, яких припускаються молоді люди під час вибору професії є:

1. Вибір професії «за компанію». Багато хто вступає до навчального закладу лише тому, що до цього ж навчального закладу вступає товариш чи декілька приятелів, не усвідомлюючи, яку помилку він робить. Адже життя прийдеться прожити власне, а не чуже.
2. Зацікавлення лише зовнішньою стороною професії. Наприклад, із спеціальністю менеджера у багатьох підлітків пов'язані образи гарного офісу, меблів та комп'ютера. Алі мало хто знає, що це ще й велика напруга, стреси, постійні відрядження, переговори з різними людьми, ненормований робочий день.
3. Категоричність вибору: «чорно-білий» варіант уявлень про сутність професійної роботи. Якщо професія подобається, то все в ній здається гарним, і - навпаки. Молода людина не замислюється над тими сторонами, які не можна побачити з першого погляду, але саме вони можуть складати основний зміст праці й не відповідати інтересам або здібностям. 
4. Тиск батьків або інших дорослих. Безперечно, потрібно враховувати думку більш досвідчених людей, які бажають вам тільки добра. Алі все-таки це ваше життя й вирішувати вам, бо жити з цією професією доведеться вам.
5. Престижність професії - річ доволі гарна. Проте, якщо ви маєте хист до якогось виду діяльності (наприклад, до педагогіки), то розвинути його вдасться найбільше в цій професійній діяльності. Адже всі мі знаємо прислів’я: «Не місце красить людину, а людина місце». Іноді хочеться щоб «ореол» професії прикрашав нас, і, потрапивши до товариства ми будемо почувати собі виграшно, викликаючи зацікавленість лише однією назвою обраної професії.
Але поміркуйте, що маючи такі думки, ми самі ж ставимо підпис під власною меншовартістю - адже вартість нам може надати тільки назва професії.
6. Перенесення ставлення до людини представника професії на відношення до самої професії. Дуже часто гарне ставлення до людини викликає бажання отримати таку ж професію, як й у цієї людини.
7. Думка про те, що професія є продовженням навчального предмету. За кожною навчальною дисципліною стоїть велика кількість конкретних професій. Наприклад, якщо ви цікавитесь літературою, треба ще подумати яку професію обрати. Це може бути - вчитель літератури, редактор, журналіст, бібліотекар тощо.
8. Застарілі уявлення про процес праці.
9. Незнання або недооцінка власних фізичних протипоказань. Адже є багато професій, які мають певні вимоги до фізичного стану людини, така робота може негативно вплинути на стан здоров'я.
10. Невміння розібратися у власних здібностях, особливостях характеру, мотивах вибору професії. 

Труднощі, що виникають під час вибору професії. 

    Найчастіше ускладнення під час вибору професії у старшокласників виникають з таких причин: 
- слабка поінформованість про навчальні заклади, невелика кількість професій, з якими ознайомлений старшокласник;
- невміння правильно оцінити власні можливості;
- думка, що все вирішиться „само собою”, без участі майбутнього „фахівця”, несерйозне ставлення до вибору професії;
- важка доступність привабливої професії;
- велика кількість однаково привабливих варіантів;
- відсутність інтересу до будь-якої професії.

 

    Для того, щоб вибір професії був зроблений свідомо, з урахуванням Ваших здібностей, можливостей і потреб на ринку праці необхідно:


- мати чітке уявлення про свої інтереси, здібності, нахили;
- визначити сферу діяльності та перелік підходящих для себе професій;
- мати чітке уявлення про обрану професію;
- оцінити свої здібності, можливості, стан здоров’я, необхідні для роботи за обраною професією;
- знати, чи користується попитом на ринку праці обрана Вами професія;
- вибрати учбовий заклад, де можна отримати обрану професію.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Національні дитячі гарячі лінії